liporexall side effects

Balbay Doğaltaş

Türkiye dünyanın en zengin doğal taş yataklarının bulunduğu A­­­­­­lp kuşağında yer almaktadır, ülkemiz tahmini 5 milyar m3.ün üzerinde mermer rezervlerine sahiptir. Bu değer tahmini dünya rezervlerinin ise 3te1ine denk gelmektedir. Türk doğal taş sektörü; çeşit ve rezerv zenginliği, ham madde bolluğu, deniz ulaşımının kolaylığı ve geniş renk skalası ile dünya doğal taş piyasasında çok şanslı bir yere sahiptir.

Sektör; yüksek ihracat potansiyeli, iç piyasa tüketimi, doğal taş makineleri üretimi ve ihracatı ile Türkiye ekonomisine önemli bir katkı sağlamaktadır. Özellikle son yıllarda mermer üretiminde, klasik mermer üretim yöntemlerinin değişmeye başlaması, nitelikli işgücü ve ileri teknolojiye dayanan modern üretim yöntemlerinin daha çok kullanılmaya başlanması, büyük firmaların yapmış oldukları yatırımlarla birlikte bütünleşmiş üretim yapan tesislerin de devreye girmesiyle işlenmiş mermer üretiminde büyük artış kaydedilmiştir. Uygulanmaya başlanan modern ocak üretim yöntemleri ve son teknikler sayesinde rekabetin çok yoğun olduğu dünya doğal taş pazarına uygun üretim ve pazarlama yapabilecek ürünler hazırlayan tesis sayımız artmıştır ve Türkiye dünya doğal taş üretiminde lider üreticilerden biri konumuna gelmiştir.

Firmamız dünya pazarında eşsiz bir rezerve sahip olan ülkemiz doğal taşlarını hakettiği konuma taşımada katkıda bulunmak amacı ile 2012 senesi itibari ile Orta ve Kuzey Amerika kıtasına ihracata yönelik tanıtım faaliyetlerinde bulunmaktadır. Firmamızın orta vadeli yatırım planı kapsamında; Türkiyede çıkarılan, işlenen ve uygulamaya hazır hale getirilen doğal taş kaplamalarını ülkemiz vitrininin bir parçası olarak sergilemek üzere Amerika Birleşik Devletlerinde açmayı hedeflediği showroomlar bulunmaktadır. Balbay Yapı Sanayinin alt çalışma kolu olan Balbay Doğaltaş, anahtar teslim projeler veya doğrudan ürün temini şeklinde yeni kıtaya hizmet götürmeyi hedeflemektedir.

 

Similar Portfolio